.png.webp)
Eighteen Sound 12ND9408 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 49 Hz |
| SD | 531 cm² |
| 50 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.20 |
| xmax | 7.6 mm |
| SPL1W | 97.3 dB |
| Bl/√RE | 9.93 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
Eighteen Sound 12ND9408 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 49 Hz |
| SD | 531 cm² |
| 50 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.20 |
| xmax | 7.6 mm |
| SPL1W | 97.3 dB |
| Bl/√RE | 9.93 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
Focal SUB 20 SF4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 36 Hz |
| SD | 202 cm² |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 83 dB |
| Bl/√RE | 7.05 |
| Pmax | 400 W |
.png.webp)
SB Audience BIANCO-15SW6008 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 861 cm² |
| 34 - 2500 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 11 mm |
| SPL1W | 93.5 dB |
| Bl/√RE | 8.69 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
FaitalPRO 12FE400 4Ω4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 55 Hz |
| SD | 549 cm² |
| 55 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 5.4 mm |
| SPL1W | 94.4 dB |
| Bl/√RE | 5.61 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.4.MCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 40 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 88 dB |
| Bl/√RE | 3.03 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 2.7 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.20.140.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 224 cm² |
| 30 - 6000 Hz | |
| QTS | 0.45 |
| xmax | 4.5 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 2.61 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.20.300.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 9 mm |
| SPL1W | 85.1 dB |
| Bl/√RE | 5.06 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.20.300.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.42 |
| xmax | 9 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 5.17 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.20.80.4.MC4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 48 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 50 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.97 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 2.16 |
| Pmax | 80 W |
.jpg.webp)
STX W.22.250.8.FCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 214 cm² |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 6.5 mm |
| SPL1W | 85.8 dB |
| Bl/√RE | 4.87 |
| Pmax | 250 W |
.jpg.webp)
STX W.25.300.8.MC_v28 Ω | |
|---|---|
| 10″ Low frequency | |
| fS | 65 Hz |
| SD | 346 cm² |
| 60 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 91.9 dB |
| Bl/√RE | 4.06 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.25.400.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 315 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 7.38 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.25.400.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 315 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 7.18 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.27.400.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Low frequency | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 345 cm² |
| 30 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 89.7 dB |
| Bl/√RE | 4.56 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.27.500.8.FCX8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 25 Hz |
| SD | 350 cm² |
| 25 - 500 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 6.93 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.30.500.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 7 mm |
| SPL1W | 88.1 dB |
| Bl/√RE | 7.64 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.30.500.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 7 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 7.89 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.38.1200.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 855 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.32 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 92.4 dB |
| Bl/√RE | 8.94 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
STX W.38.800.4.MC4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 855 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.22 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 94.1 dB |
| Bl/√RE | 9.81 |
| Pmax | 800 W |
.jpg.webp)
STX W.46.1300.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 36 Hz |
| SD | 1260 cm² |
| 40 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.32 |
| xmax | 11 mm |
| SPL1W | 95.1 dB |
| Bl/√RE | 13.7 |
| Pmax | 1300 W |
.jpg.webp)
ESX QXP1044 Ω | |
|---|---|
| 10″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 380 cm² |
| QTS | 0.63 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 83 dB |
| Bl/√RE | 8.48 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
ESX QXP1244 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 552 cm² |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 84.3 dB |
| Bl/√RE | 9.2 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID10D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 363 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.67 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 86.3 dB |
| Bl/√RE | 6.11 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID10D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 363 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.73 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 86.2 dB |
| Bl/√RE | 5.54 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID12D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 45 Hz |
| SD | 498 cm² |
| 45 - 500 Hz | |
| QTS | 0.63 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 89.2 dB |
| Bl/√RE | 9.18 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID12D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 45 Hz |
| SD | 498 cm² |
| 45 - 500 Hz | |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 85.7 dB |
| Bl/√RE | 5.45 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID8D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 31 Hz |
| SD | 241 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 86.7 dB |
| Bl/√RE | 5.41 |
| Pmax | 300 W |
.webp.webp)
Image Dynamics ID8D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 31 Hz |
| SD | 241 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.67 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 86.8 dB |
| Bl/√RE | 5.09 |
| Pmax | 300 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX10D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 380 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.61 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 6.89 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX10D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 380 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.66 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 6.25 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX12D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 547 cm² |
| 29 - 500 Hz | |
| QTS | 0.63 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 84.9 dB |
| Bl/√RE | 6.87 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX12D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 547 cm² |
| 29 - 500 Hz | |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 5.95 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX15D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 935 cm² |
| 32 - 500 Hz | |
| QTS | 0.95 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 7.94 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX15D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 935 cm² |
| 32 - 500 Hz | |
| QTS | 1.02 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 86.8 dB |
| Bl/√RE | 6.97 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDQ10D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 42 Hz |
| SD | 380 cm² |
| 40 - 500 Hz | |
| QTS | 0.80 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 5.48 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDQ10D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 42 Hz |
| SD | 380 cm² |
| 40 - 500 Hz | |
| QTS | 0.87 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 5.66 |
| Pmax | 500 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDQ12D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 34 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 86.4 dB |
| Bl/√RE | 6.75 |
| Pmax | 750 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDQ12D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.74 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 86 dB |
| Bl/√RE | 6.44 |
| Pmax | 750 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDQ8D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 51 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 50 - 500 Hz | |
| QTS | 0.81 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 5.7 |
| Pmax | 250 W |