.jpg.webp)
NVX ESW1044 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 37.4 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.61 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 6.37 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
NVX ESW1044 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 37.4 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.61 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 6.37 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
NVX ESW1244 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 37.5 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.69 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 87.4 dB |
| Bl/√RE | 6.82 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
NVX ESW844 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 46.3 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.60 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 6.32 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
NVX NSW102v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 38.7 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 84.9 dB |
| Bl/√RE | 8.41 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
NVX NSW104v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 36.9 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.54 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 83.9 dB |
| Bl/√RE | 8.02 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
NVX NSW122v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 34.7 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.49 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 86.8 dB |
| Bl/√RE | 9.18 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
NVX NSW124v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 36.9 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 87.1 dB |
| Bl/√RE | 8.26 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
NVX NSW82v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 39.1 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 10.5 mm |
| SPL1W | 81.4 dB |
| Bl/√RE | 9.54 |
| Pmax | 800 W |
.jpg.webp)
NVX NSW84v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 41.5 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.44 |
| xmax | 10.5 mm |
| SPL1W | 81.5 dB |
| Bl/√RE | 8.78 |
| Pmax | 800 W |
.jpg.webp)
NVX SMW10D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 35.8 Hz |
| SD | 346 cm² |
| 25 - 350 Hz | |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 86.1 dB |
| Bl/√RE | 5.89 |
| Pmax | 700 W |
.jpg.webp)
NVX SMW12D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 29.1 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 25 - 350 Hz | |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 86 dB |
| Bl/√RE | 6.96 |
| Pmax | 800 W |
.jpg.webp)
NVX VCW102v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 27.3 Hz |
| SD | 370 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 81.3 dB |
| Bl/√RE | 8.55 |
| Pmax | 2000 W |
.jpg.webp)
NVX VCW104v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32.4 Hz |
| SD | 370 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.54 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 81.8 dB |
| Bl/√RE | 8.18 |
| Pmax | 2000 W |
.jpg.webp)
NVX VCW122v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 25.1 Hz |
| SD | 530 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 84 dB |
| Bl/√RE | 11.6 |
| Pmax | 2400 W |
.jpg.webp)
NVX VCW124v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.4 Hz |
| SD | 530 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 86.4 dB |
| Bl/√RE | 7.23 |
| Pmax | 2400 W |
.jpg.webp)
NVX VCW152v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29.3 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 7.88 |
| Pmax | 3000 W |
.jpg.webp)
NVX VCW154v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 31.3 Hz |
| SD | 804 cm² |
| QTS | 0.45 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 87.5 dB |
| Bl/√RE | 9.57 |
| Pmax | 3000 W |
.jpg.webp)
NVX VCW82v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 41 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 80.1 dB |
| Bl/√RE | 8.72 |
| Pmax | 1300 W |
.jpg.webp)
NVX VCW84v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 47.6 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.53 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 80.7 dB |
| Bl/√RE | 8.3 |
| Pmax | 1300 W |
.jpg.webp)
NVX VSW102v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32.1 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.31 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 84.7 dB |
| Bl/√RE | 11 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
NVX VSW104v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32.6 Hz |
| SD | 340 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 84.2 dB |
| Bl/√RE | 9.53 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
NVX VSW122v32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 36.6 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 9.9 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
NVX VSW124v32 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 37.4 Hz |
| SD | 511 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 86 dB |
| Bl/√RE | 9.41 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
NVX XCW1212 x 1 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 35.9 Hz |
| SD | 471 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.43 |
| xmax | 30 mm |
| SPL1W | 85.5 dB |
| Bl/√RE | 13.1 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
NVX XCW1222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 38.2 Hz |
| SD | 471 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 30 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 7.77 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
NVX XCW1512 x 1 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 34 Hz |
| SD | 754 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 30 mm |
| SPL1W | 87 dB |
| Bl/√RE | 13.8 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
NVX XCW1522 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 35.7 Hz |
| SD | 754 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 30 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 8.82 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1022 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 30.2 Hz |
| SD | 320 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.45 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 81 dB |
| Bl/√RE | 11.2 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1042 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 30.7 Hz |
| SD | 320 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 81.1 dB |
| Bl/√RE | 9.84 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 27.3 Hz |
| SD | 468 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 9.75 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1242 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 28.6 Hz |
| SD | 468 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.53 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 9.88 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1522 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27.5 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 11.2 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1542 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27.7 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.74 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 84.5 dB |
| Bl/√RE | 10.7 |
| Pmax | 1600 W |